3/2013 (maj-czerwiec)

Spis treści PH 3/2013

Str. Autorzy Tytuł
1 Z. Litwińczuk, E.R. Grela Od Wydziału Zootechnicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej do Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
4 B. Ślaska, M. Surdyka, S. Nisztuk, K. Plewka Zaburzenia genomu mitochondrialnego w nowotworach człowieka i psa (Pełny tekst)
6 M. Gryzińska, D. Szewczuk, E. Błaszczak, G. Jeżewska-Witkowska Wybrane parametry walidacji zestawu AmpFl STR MiniFilerTM wykorzystywanego w genetyce sądowej
8 M. Babicz, E.R. Grela Nutrigenomika w hodowli świń
9 Z. Litwińczuk, W. Teter, W. Chabuz, P. Stanek, P. Żółkiewski Efektywność produkcji mleka w gospodarstwach rodzinnych południowo-wschodniej Polski
12 J. Barłowska, J. Król, A. Brodziak, A. Wolanciuk, A. Litwińczuk, M. Kędzierska-Matysek, R. Pastuszka, B. Topyła Wartość odżywcza i przydatność technologiczna mleka krowiego i koziego z uwzględnieniem sezonu produkcji
15 M. Florek, Z. Litwińczuk, A. Litwińczuk, P. Skałecki, P. Domaradzki, M. Ryszkowska-Siwko Wartość rzeźna cieląt mlecznych i 6-8-miesięcznych odsadków ras mięsnych
18 T.M. Gruszecki, A. Junkuszew, M. Pięta, A. Szymanowska, W. Bojar, M. Frydrych, M. Greguła-Kania, K. Patkowski, M. Szymanowski, K. Wiercińska Wartość rzeźna jagniąt z chowu masowego w województwie lubelskim
19 A. Stasiak, P. Kamyk-Kamieński, M. Babicz, A. Kasprzyk, J. Lechowski Płodność i behawior płciowy loszek mieszańców rasy puławskiej i wielkiej białej polskiej żywionych mieszankami z udziałem owsa nagoziarnistego
21 E.R. Grela, R. Klebaniuk, M. Kwiecień, K. Pietrzak Fitobiotyki w produkcji zwierzęcej
25 A. Lipiec, R.K. Pisarski Żywienie drobiu: rzepak czy soja?
27 A. Stachurska, R. Kolstrung, I. Janczarek, K. Strzelec Ocena pokrojowych, biomechanicznych, psychicznych i fizjologicznych cech koni
29 J. Kamieniak, L. Sołtys Ocena behawioralna i użytkowa kuców felińskich
34 G. Jeżewska-Witkowska, I. Rozempolska-Rucińska, B. Ślaska, K. Kasperek, A. Jakubczak, B. Horecka, S. Nisztuk Czy hodowlane zwierzęta futerkowe różnią się od dziko żyjącej norki, lisa pospolitego i jenota? – wstępne wyniki badań
36 L. Tymczyna, A. Chmielowiec-Korzeniowska, A. Drabik, Ł. Krzosek Zanieczyszczenia mikrobiologiczne powietrza zakładów utylizujących odpady pochodzenia zwierzęcego