Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

66th ANNUAL MEETING OF THE EUROPEAN ASSOCIATION FOR ANIMAL PRODUCTION

31 sierpnia 2015 - 4 września 2015

66. Zjazd EAAP

Europejska Federacja Zootechniczna (European Federation of Animal Science – EAAP), na zaproszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powierzyła organizację Zjazdu w 2015 roku polskiej instytucji. Tym samym Polskie Towarzystwo Zootechniczne, któremu Minister przekazał to zadanie, dostąpiło zaszczytu organizacji Zjazdu EAAP po raz trzeci w swojej historii.

Poprzednie Zjazdy odbyły się w roku 1975 (Zjazd 26.) i 1998 (Zjazd 49.). Kolejny, 66. Zjazd EAAP odbędzie się między 31 sierpnia a 4 września 2015 roku w Warszawie, na terenie kampusu SGGW. Przewidujemy, że wzorem ubiegłych lat, uczestniczyć w nim będzie około 1200 osób z całego świata.

Europejska Federacja Zootechniczna zrzesza naukowców i praktyków, a także przedstawicieli administracji rządowej związanych z naukami zootechnicznymi z niemal wszystkich krajów Europy. Jej celem jest promowanie coraz lepszych warunków ekonomicznych i organizacyjnych dla nauki i produkcji zwierzęcej, wykorzystując aktywną współpracę pomiędzy europejskimi organizacjami członkowskimi i członkami indywidualnymi mieszkającymi i pracującymi na całym świecie. Więcej informacji na temat działalności EAAP można uzyskać na stronie www.eaap.org.

Doroczne zjazdy stanowią najważniejsze forum wymiany informacji i dyskusji na temat problemów produkcji zwierzęcej w Europie i jedno z najważniejszych na świecie. EAAP, będąc prestiżową organizacją, przyciąga uczestników z całego świata – w jego spotkaniach biorą udział reprezentanci wszystkich kontynentów.

Zjazd EAAP stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania osiągnięć naukowych i produkcyjnych polskiej hodowli, a także myśli naukowo-technicznej. Tym bardziej, że w zasadzie po raz pierwszy w historii zjazdów EAAP planowana jest specjalna sesja poświęcona wykorzystaniu osiągnięć nauki w praktyce hodowlanej kraju organizatora Zjazdu oraz dyskusji na ten temat. Ponadto planujemy zorganizowanie specjalnej wystawy, która będzie promowała przede wszystkim polskie podmioty: związki hodowców, stacje unasieniania, producentów pasz, żywności, sprzętu, oprogramowania itp. Tak duże przedsięwzięcie, jak 66. Zjazd EAAP stanowi nie lada wyzwanie organizacyjne. Prace trwają już praktycznie od marca 2013 roku. Na razie były to działania przygotowawcze i promujące organizację Zjazdu na forum międzynarodowym. Teraz przyszedł czas na podejmowanie konkretnych decyzji, z czym wiąże się konieczność ponoszenia pierwszych kosztów.

Wszystkich, którzy zechcą już teraz wspomóc nasze działania zapraszam do współpracy.

Prof. dr hab. Roman Niżnikowski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Prezes Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego

Współorganizatorzy

logo_KCHZeaap_logoGodlo_SGGW_NAPIS_PL_350C

Ulotka nr 1 EAAP 2013.pdf (520.6 KB)

Ulotka nr 2 EAAP 2013 (eng).pdf (2.5 MB)

Szczegóły

Start:
31 sierpnia 2015
Koniec:
4 września 2015
http://www.eaap2015.org/

Organizator

Polskie Towarzystwo Zootechniczne im. Michała Oczapowskiego
Adres e-mail:
ptz@ptz.icm.edu.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

SGGW w Warszawie
Nowoursynowska 166
Warszawa, 02-787 Polska
+ Google Map
Telefon:
(22) 593 10 00
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia