• To wydarzenie minęło.

KRAJOWE FORUM NAUKA-PRAKTYCE

4 września 2015 @ 08:30 - 18:00

PLN120

naglowekW ramach dorocznego, 66. Zjazdu Europejskiej Federacji Zootechnicznej, który w tym roku odbywać się będzie w Warszawie w dniach 31.08-04.09.2015, przewidziane są także obrady

KRAJOWEGO FORUM NAUKA-PRAKTYCE.

Obrady Forum odbędą się w piątek 4 września 2015 r., w godz. 8.30 – 18.00, w budynku Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW (Warszawa, ul. Ciszewskiego 8) i przeznaczone są przede wszystkim dla polskiego środowiska zootechnicznego. Referaty wygłoszą i dyskusję poprowadzą goście z Polski i ze świata, zaproszeni przez Polski Komitet Naukowy Zjazdu i przez EAAP. Obrady Forum będą tłumaczone symultanicznie na polski i angielski.

0830 – 1230 Monitoring jako pomoc w zarządzaniu stadami bydła i trzody chlewnej
Prowadzący dyskusję: Zygmunt Maciej Kowalski
  • Monitoring prawidłowości żywienia krów mlecznych w okresie przejściowym – Zygmunt Maciej Kowalski, Katedra Żywienia i Dietetyki Zwierząt, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
  • Monitoring dobrostanu i zdrowia krówmlecznych – Christopher Harold Knight, Institute of Veterinary Clinical and Animal Sciences, University of Copenhagen, Denmark
  • Afrykańska gorączka świń w Europie – monitoring i kontrola rozprzestrzeniania się – Zygmunt Pejsak , Instytut Weterynarii w Puławach
  • Monitoring chorób endemicznych w stadach trzody chlewnej – Dominiek Maes, GhentUniversity, Belgia
1400 – 1800 Selekcja genomowa w praktyce
Prowadzący dyskusję: Ignacy Misztal
  • Wstęp do selekcji genomowej: aktualny stan wiedzy, koszty i korzyści, trudności w zastosowaniach komercyjnych – Ignacy Misztal, University of Georgia, USA
  • Selekcja genomowa w praktyce – Tom Lawlor, Holstein Association USA, Brattleboro, VT, USA
  • Nauka płynąca z wdrażania w praktyce oceny genomowej u różnych gatunków zwierząt domowych – Daniela Lourenco, University of Georgia, USA
  • Aktualny stan selekcji genomowej w polskiej hodowli bydła mlecznego – Marcin Pszczoła, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Opłata rejestracyjna, która pokrywa koszty udziału w obradach, materiałów konferencyjnych i obiadu, wynosi 120 PLN. Wszyscy zainteresowani udziałem w obradach Forum mogą się rejestrować przy wykorzystaniu formularza rejestracyjnego na 66. Zjazd EAAP, dostępnego po polsku na stronie internetowej http://eaap2015.syskonf.pl/registration_form. Jako RODZAJ UCZESTNICTWA zaznaczyć należy opcję „Uczestnik TYLKO Krajowego Forum Nauka-Praktyce (120 PLN)”. W razie problemów z rejestracją należy skontaktować się z p. Agnieszką Bryk (tel. +48 12 42 27 600).

Równolegle do obrad Krajowego Forum Nauka-Praktyce, w dniach 3 i 4 września odbywać się będzie także Wystawa Zjazdu EAAP zatytułowana tak samo jak cały Zjazd „Innowacje w produkcji zwierzęcej: od idei do praktyki”. Wszystkich, którzy zechcą się podzielić wiedzą nt. wdrażania do praktyki nowatorskich idei zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Więcej informacji na jej temat znajduje się na stronie http://eaap2015.syskonf.pl/exhibition. Zgłoszenia do udziału w Wystawie przyjmuje Sekretariat Zjazdu: tel.: +48 12 4227600, faks +48 12 4213857, e-mail: eaap2015@symposium.pl. Osoba do kontaktu: Agnieszka Bryk.

Więcej informacji na temat 66. Zjazdu EAAP znajduje się na stronie www.eaap2015.org.

W imieniu gospodarzy i organizatorów, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach.
Prof. dr hab. Roman Niżnikowski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Prezes Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego

Data:
4 września 2015
Godzina:
Koszt:
PLN120

PTZ

Miejsce wydarzenia

Wydział Nauk o Zwierzętach (budynek 23)
Ciszewskiego 8