• To wydarzenie minęło.

XVI FORUM ZOOTECHNICZNO-WETERYNARYJNYM pt: „Zmiany klimatyczne, a nowe tendencje w hodowli i chowie zwierząt”.

21 kwietnia - 22 kwietnia

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XVI FORUM ZOOTECHNICZNO-WETERYNARYJNYM pt: „Zmiany klimatyczne, a nowe tendencje w hodowli i chowie zwierząt”.

Organizatorami XVI FORUM są Polskie Towarzystwo Zootechniczne i Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych. Współorganizatorami są: Katedra Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt, Katedra Żywienia Zwierząt, Katedra Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców oraz Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

XVI FORUM odbędzie się w dniach 21-22. kwietnia 2022 roku w budynku Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Dojazd 11.

FORUM będzie poświęcone pamięci prof. dr hab. Zdzisława Śliwy, wieloletniego pracownika Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,

uznanego naukowca w kraju i zagranicą, specjalisty w zakresie hodowli owiec, twórcy rasy owiec wielkopolskich.

Celem konferencji jest przedstawienie i popularyzacja innowacyjnych systemów hodowlanych, żywieniowych i profilaktyki weterynaryjnej w sytuacji zauważalnych zmian klimatycznych. Uczestników XVI Forum chcemy zapoznać z możliwościami zapobiegania wpływów tych zmian na hodowlę zwierząt gospodarskich.

Sądzę, że przygotowany dla Państwa program, realizowany przez naukowców, jak i przez przedstawicieli praktyki hodowlanej oraz weterynaryjnej, będzie bardzo atrakcyjny. Tradycyjnie dzień przed obradami zorganizujemy warsztaty terenowe w najlepszych gospodarstwach, gdzie hodowcy zaprezentują zastosowane rozwiązania pełnej automatyzacji procesów hodowlanych i ich monitoringu.

Zlokalizowanie XVI FORUM w budynku Biocentrum stwarza nie tylko znakomite warunki do obrad, ale i niezwykłą szansę integracji wszystkich uczestników. Komitet Organizacyjny dołoży wszelkich starań, aby udział w XVI FORUM był dla Państwa satysfakcjonujący.

Serdecznie zapraszam Państwa do Poznania!

Prof. dr hab. Zbigniew Sobek

Start: