Alpaki w Polsce – pomiędzy nauką a praktyką

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego,

w imieniu Organizatorów przekazuję Państwu zaproszenie na konferencję naukową poświęconą alpakom, tekst oryginalny poniżej:

Zapraszamy Państwa serdecznie na konferencję poświęconą alpakom pt. ,,Alpaki w Polsce – pomiędzy nauką a praktyką”, która odbędzie się 16-17 marca 2024 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Organizatorami konferencji są Katedra Etologii Zwierząt i Łowiectwa oraz Instytut Żywienia Zwierząt i Bromatologii. 

Celem konferencji jest spotkanie hodowców alpak i naukowców z różnych regionów Polski zajmujących się tematyką rozwoju chowu i hodowli alpak w Polsce.

Na konferencję zostali zaproszeni prelegenci z kraju i prelegent zza granicy – prof. dr med. vet. Thomas Wittek (University of Veterinary Medicine, Vienna, Austria), lekarz weterynarii zajmujący się wielbłądowatymi i organizator grudniowej konferencji South America Camelid Congress Vienna 2023.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej: https://up.lublin.pl/blog/wydarzenie/alpaki-w-polsce-pomiedzy-nauka-a-praktyka/ oraz wydarzeniu na Fb: https://fb.me/e/42jyJ3NRv
Do zobaczenia w Lublinie!
W imieniu komitetu Organizacyjnego,
mgr inż. Joanna Kapustka

Przewodnicząca Komitetu

Recommended Posts