20kwieCały dzień21XVII FORUM ZOOTECHNICZNO-WETERYNARYJNYM„Optymalizacja żywienia w dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego”

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XVII FORUM ZOOTECHNICZNO-WETERYNARYJNYM pt: „Optymalizacja żywienia w dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego”.

Organizatorami XVII FORUM są Polskie Towarzystwo Zootechniczne i Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych oraz Sekcja Fizjologii i Patologii Świń Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych. Współorganizatorami są: Katedra Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt, Katedra Żywienia Zwierząt, Katedra Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców oraz Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych, Katedra Chorób Wewnętrznych i Diagnostyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

XVII FORUM odbędzie się w dniu 20-21. kwietnia 2023 roku w budynku Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Dojazd 11.

Ponieważ Polskie Towarzystwo Zootechniczne w tym roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia, FORUM włączy się w ten jubileusz krótkim wykładem wprowadzającym.

Celem konferencji jest przedstawienie i popularyzacja innowacyjnych systemów hodowlanych, żywieniowych i profilaktyki weterynaryjnej w sytuacji zauważalnych zmian klimatycznych i światowego kryzysu energetycznego. Uczestników XVII FORUM chcemy zapoznać z możliwościami zapobiegania zmianom klimatycznym wywoływanym przez hodowlę zwierząt gospodarskich oraz z możliwościami ograniczania zużycia energii.

Sądzę, że przygotowany dla Państwa program, realizowany przez naukowców, jak i przez przedstawicieli praktyki hodowlanej oraz weterynaryjnej, będzie bardzo atrakcyjny. Tak jak zapowiadaliśmy, tradycyjnie dzień przed obradami planujemy zorganizować warsztaty terenowe w najlepszych gospodarstwach. Hodowcy zaprezentują rozwiązania pełnej automatyzacji procesów hodowlanych i ich monitoringu. Trwają rozmowy nad przygotowaniem ww. warsztatów. O ustaleniach powiadomimy niezwłocznie.

Zlokalizowanie XVII FORUM w budynku Biocentrum stwarza nie tylko znakomite warunki do obrad, ale i niezwykłą szansę integracji wszystkich uczestników. Komitet Organizacyjny dołoży wszelkich starań, aby udział w XVII FORUM był dla Państwa satysfakcjonujący.

Serdecznie zapraszam Państwa do Poznania!

Prof. dr hab. Zbigniew Sobek
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

kwiecień 20 (Czwartek) - 21 (Piątek)

Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu